NASIL KİRALANIR?

Firmamız İnternet sayfamızda bulunan tüm villaların belirli süreli kiralanmasının organizasyonunu ve emlak satış işlemlerini yapmaktadır. 1996 yılında inşaat ve Turizm alanlarındaki faaliyetleri ile iş hayatına başlayan NOKTA GLOBAL, 25 yıllık geçmişine; hem Türkiye hem de uluslararası(Bosna Hersek, Almanya, Kuveyt gibi ülkelerde) alanında ses getiren pek çok başarılı yatırım ve projeler sığdırmıştır. Fethiye ve Göcek bölgesinde inşaat ve Turizm alanında liderlik rolünü üstlenerek “Nokta İnşaat ve Zehra Grup Hotels & Villas” olarak hizmet vermektedir. Türkiye’de ve Fethiye’de bulunduğu İnşaat ve Turizm faaliyetlerindeki kalite çıtasını köklü olarak değiştirmiştir.

Yapmakta olduğumuz bu işin önemini bilerek profesyonel bir şekilde emlak kiralamadan ziyade misafirlerimize turizm mantığı ile hizmet vermek gayreti ve çabası içerisindeyiz. Tüm misafirlerimizle ayrı ayrı ilgilenmek, ihtiyaç ve isteklerini belirlemek ve en iyi şekilde tatil zamanlarını geçirmelerini sağlamaktayız. Firmamız bu ilke ile hareket etmektedir.

Rezervasyon Talebi ve Süreci

İlk olarak kiralamak istediğiniz villamızın tarihlerini belirlemelisiniz. Sonra ön rezervasyon formunda belirlediğiniz villa ile ilgili ön rezervasyon isteğinizi  gönderiyorsunuz. Ekibimiz villanın belirtilen tarihlerdeki müsaitliğini kontrol edip size en kısa sürede dönüş yapıp rezervasyon işleminizi başlatıyor. Şirket hesabımıza ücretin belirtilmiş ön kısmını Kredi kartı, EFT ve Havale olarak yatırdıktan sonra size kiralama sözleşmeniz gönderilir. Böylelikle seçmiş olduğunuz villamızın tarihleri sizin adınıza rezerve edilmiş olur. Geri kalan ücret ise villa'ya girişte nakit olarak yetkili kişiye teslim edilir.

Müşteri eve girişte XXXXTL kapora ödemekle yükümlüdür. Hasar depozitosu müşteriden, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir.

Hasar depozitosu müşteriden giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde herhangi bir hasar, eksik vs. yok ise aynen iade edilecektir.

Nokta Villa, ev sahibi ile müşteri arasında aracı firmadır. Ev ile ilgili bir sorun olduğunda ev sahibi veya ilgili kişi bu sorunu gidermekle yükümlüdür. Sorunun giderilmediği durumlarda Nokta Villa sorunu gidermeye yardımcı olur.

Villaya Giriş/Çıkış

Villa giriş saatleri 16:30(öğleden sonra) olup çıkış saati ise 10:00(sabah) olarak belirlenmiştir. Bu aradaki zaman diliminde villa temizlenmektedir. Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsaitlik durumuna bağlı olarak değiştirebilir.

Bahçe ve Havuz Bakımı

Tüm villaların havuz ve bahçe bakımları günlük düzenli bir şekilde görevli tarafından sabah saatlerinde  yapılmakta olup kiralama süresince villada herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir. Villalarımızda temiz yedek çarşaf, yastık ve havlu bulunmaktadır. Misafir villaya giriş yaptığı tarihten itibaren bir haftadan önce temizlik isterse ekstra ücret talep edilmektedir. 

Misafir Sorumlulukları

Müşteriler villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Konakladıkları süre içinde villaya verecekleri her türlü hasarı, kaybettikleri her türlü eşyanın zararını villadan ayrılmadan ödeyeceklerdir.

Müşteriler villa çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olacaklar ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınacaklardır. Kanunen yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacaklar, kısacası villa yasadışı hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır.

Müşteri kiraladığı süre içinde kiralanan konutta kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik(refakat) eden diğer bireylerden de sorumludur.

Her tatil konutu açıklamalarında maksimum kişi sayısı belirtilmiştir. Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan konuk sayısını geçmemelidir, evde kalacak insan sayısına çocuklar ve bebekler dahildir. Eğer evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istenecek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Evcil Hayvan ve Sigara

Evcil hayvan izni olan villalarımızın dışındaki tüm kiralık villalarımıza evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi takdirde Nokta Villa anlaşmayı tek taraflı fesh etmeye yetkilidir ve hiçbir geri ödeme yapmadan müşteriyi evden çıkarma hakkına sahiptir. Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

Rezervasyon için Tarih Değişikliği Talebi

Villa ve apartlarımıza yapmış olduğunuz tarihlerde değişiklik yapma hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu durumlar bazı koşul ve şartlara bağlı olarak değişmektedir. Rezervasyon değişiklik işlemleri 150 tl işlem ücretine tabidir. Zira rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi ev sahibine ve size gönderilen rezervasyon formlarının tamamın yeniden düzenlenmesi ve değişmesi demektir. Rezervasyon tarihinizi ne kadar süre kala değiştirmek istediğinize bağlı olarak ayrı bir kriterdir. Villaya giriş tarihinize 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği imkansız bir durumdur. Bunun sebebi sizin için ayırmış olan dönemin 30 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalının çok az olmasıdır.

Şikayetler

Kiracılar villada/yazlıkta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini Nokta Villya’ya bildireceklerdir. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/yazlıktan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Nokta Villa kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

Faturalandırma

Nokta Villa yürürlükteki yasalar gereği yapılan her rezervasyon için hizmet bedeli tutarı kadar fatura keser. Hizmet Bedeli dışındaki tutarların faturalandırılması konusunda Villa sahibi sorumludur.

Vergilendirme

Taşınmaz mülklerden elde edilen gelirlerin vergilendirilmesinde, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen düzenlemeye göre göre mükellef olma, muafiyetlerden yararlanma, beyanname verme, tahakkuk, vergi ödeme gibi işlemler Türkiye Cumhuriyeti yasaları hükümlerine tabidir.

Şirketimiz ödemelerini kurumsal banka hesabına EFT/Havale/Swift yada online kredi kartı ödemesi yolu ile almaktadır.

Firmamız ayrıca kiralık villa, çocuk havuzlu villa, jakuzili villa, balayı villası, lüks villa, deniz manzaralı villa, muhafazakar villa, doğa ile iç içe villa, denize yakın villa, ultra lüks villa, ısıtma havuzlu villa gibi seçenekleri de siz değerli müşterilerimize sunmaktadır. 
 

 

Türkçe
Social Media
Favorilerim
  WhatsApp Destek!
  WHATSAPP
  ARA
  Müşteri Temsilcileri
  REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
  ₺ 0 x 7 Gece₺ 0
  • Konaklama Süresi0 Gece
  • Konaklama Tutarı-
  • Elektrik Ücreti-
  • Temizlik Ücreti-
  • Ön Ödeme₺ 0
  • Girişte Yapılacak₺ 0
  • Toplam₺ 0
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  Müsait
  Dolu
  Ödeme Bekliyor
  Giriş-Çıkış