Kiralama Şartları

Kiralama Şartları

TARAFLAR VE AMAÇ -1-

Bu sözleşme ; “Villa /Daire /Apart” kiralayan (bundan böyle “Müşteri” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI” kiraya veren (bundan böyle ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “Villa /Daire /Apartı” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.zehravillas.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımız”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ..’’ ‘’Zehra Villas’’ ‘a, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kaparo, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME -2-

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ kiralama şartları kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Dairelerimizi kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerini alarak ön kiralama işleminiz yapılmaktadır.’’ Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra  Villas’’ Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/daire için toplam ödenecek ücretin %35’ini kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde Villa/Apart/Daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığında en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.‘’Zehra Villas’’ müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire’nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde villa sahibine peşin olarak ödenir. Yine ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ..’’ ‘’Zehra Villas’’ müşteriye kiralanan eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın ……. hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkış ında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye (nakit) olarak iade edilecektir. Yukardaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ -3-

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta/daireye giriş saati, en erken 15.00’dır, en geç 20.00’dır.(Ulaşım esnasında oluşan aksilik ve sorunlarda geç giriş için sizlerle iletişimde olduğumuz İletişim Numaralarımızdan bizlere bilgi vermeniz ricadır.) Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ..’’ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.‘’ Zehra Villas’’ ‘ya 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi erken terk etmesi durumunda müşterinin ödemiş olduğu konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ -4-

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ ‘ya yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ..’’ ‘’Zehra Villas’’ ‘nın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ..’’ ‘’Zehra Villas’’ müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/daireye giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ..’’ ‘’Zehra Villas’’ misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER -5-

Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahil dir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ tarafından giderilecektir. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA -6-

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR -7-

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık fiyattır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI -8-

Hesabımıza yatırılan, villa/apart/Daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye girişte peşin olarak tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

 

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumlarında ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ ‘ın seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir. İptal koşulları;

Rezarvasyon İptal Talebi ; Tahmin edilen giriş tarihinden (30 gün ve daha uzun süre kala)iptal edilmesi durumunda tahsil edilen toplam konaklama tutarının %10’u kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka-kart hesabına iade edilir.

 

Rezarvasyon İptal Talebi; Tahmin edilen giriş tarihinden (15 gün ve daha uzun süre kala )iptal edilmesi durumunda toplam konaklama tutarının %40’ı kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir.

 

Rezarvasyon İptal Talebi ; Tahmin edilen giriş tarihinden (7 gece kalana kadar) iptal edilmesi durumunda toplam konaklama tutarının %50’si kesilerek kalan tutarın tamamı misafirin ödeme yaptığı banka veya kart hesabına iade edilir.

 

Rezarvasyon İptal Talebi ; Tahmin edilen giriş tarihinden (7 gün veya daha az bir sürede)erken bir tarihte iptal edildiği durumlarda misafirden alınan konaklama ücretinin geri iadesi mümkün olmayacak tutarın tamamına No Show uygulanacaktır.

 

Rezarvasyon İptalinde mücbir sebepler doğal afetler terörle kalkışma hareketi ve belgelenebilen  ölüm (1 ve 2. derece yakın) kaza ve hastalık ( tam teşekküllü hastene raporu) gibi durumlarda Misafire NO SHOW uygulanmaz.

 

Mücbir sebebin varlığı halinde mücbir sebep nedeniyle (Cenaze,Ölüm,Savaş,Seyahat engelleyici Sağlık Problemi,Salgın Hastalık)rezarvasyon iptali talep halinde iade prosedürleri uygulanmayacaktır.Misafirin yapmış olduğu ödeme banka hesabına veya kartına iade edilir.İsteyen misafirlerimiz rezarvasyonlarını bir sonraki yılın aynı tarihlerine aktarabilir.

 

İptal edilen rezarvasyonların ödemesi 15 iş günü içersinde yapılacaktır.Mücbir durumlarda iade süresi uzayabilir.

 

Misafirlerimiz Villalara girişe 30 gün kalaya kadar tarih değişikliği yapabilir.

 

Öncelikle tesislere gelecek olan misafirlerimizden COVİD 19 test sonucu pozitif çıkması ve doktor raporunun iletilmesi koşulu ile ön ödemenin %100 kesintisiz bir şekilde yaptığı banka hesabına veya kartına iade edilir .

 

Yurtdışından gelecek olan tüm değerli misafirlerimiz içinde,Ülke içinden gidiş/Türkiye ye giriş yasaklanması durumunda misafir dilerse rezarvasyonunu açığa aldırabilir veya %100 iptalini isteyebilir.

REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ -9-

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur ancak birkaç koşula bağlıdır.

Değişiklik sadece aynı villa için geçerli olup, rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi, ev sahibine ve size gönderilen bütün formların değiştirilip tekrar gönderilmesi anlamına gelmektedir. Sezon değişikliğinden doğan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi demektir. Bize ciddi bir iş yükü getirdiği için bu ücret talep edilmektedir. Rezervasyon tarihinizi eve giriş tarihinize ne kadar süre kala değiştirmek istediğinizde ayrı bir kriterdir. Eve giriş tarihinize 45 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapamazsınız. Bunun sebebide sizin için ayrılmış olan dönemin 45 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalinin çok az olmasıdır.

 

HASAR DEPOZİTOSU -10-

Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan/daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 

YÜZME HAVUZLARI -11-

Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı/daireyi kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı/daireyi kiralayacak olan müşteri, villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

 

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ -12-

‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ’a bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

FATURA – VERGİ -13-

‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘a ait değildir. Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/apart/daire sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI -14-

Müşteriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart/daire teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

 

Villada/Apartta/dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ’’ ‘Zehra Villas’’ ‘a haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

 

Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ’’ ‘’Zehra Villas’’ ‘a bir şikayet ulaşması durumunda ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ’’ ‘’Zehra Villas’’ müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

 

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’ vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumluluk kabul etmez. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

Kiracı (Müşteri), Villa/Apart/daire girişinde ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ’’ ‘’Zehra Villas’’ ‘ın düzenlemiş olduğu "Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesi" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘a daha önce ödemiş olduğu tüm paralar müşteriye iade edilmeyecektir ve villa/apart/daire konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ tarafından (fesh edilecektir). ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sözleşmedeki tüm bedeli talep etme hakkı doğacaktır. Villa/Apart/Daire Kira Sözleşmesinin bir nüshasını sitemizden alabileceğiniz gibi ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘yetkilisinden de isteyebilirsiniz.

 

MÜCBİR SEBEPLER -15-

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ’Zehra Villa’’ ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh edebilir. Ülkedeki savaşlar, konaklama yapılacak bölgedeki doğal afetler, ülke genelinde salgın hastalıklar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

ŞİKAYETLER -16-

Müşteriler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘a bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘a görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI -17-

‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’ZehraVillas’’ hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “zehravillas.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. “zehravillas.com” sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. “zehravillas.com” link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. “zehravillas.com’’ gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER -18-

1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ ‘nın önüne geçemediği durumlarda ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ’’ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

2) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ.’’ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan ‘‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

 

6) Villa veya apart veya daireyi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumlu tutulamaz.

 

7) ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’, villanın/apartın/dairenin konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

 

8) Villaya/Aparta/daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden Tesadüf ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumlu tutulamaz.

 

9) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

10) Villa/Apart/Daire hakkındaki “zehravillas.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

 

11) Villa/Apart/Daire hakkındaki zehravillas.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış ise ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ’’ ‘’Zehra Villas’’ sorumluluk kabul etmez.

 

12) Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan Tesadüf ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumlu tutulamaz.

 

13) Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektirik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, telekomdan kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektirik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumlu tutulamaz.

 

14) Sitemizde belitmiş olduğumuz Villa/Apart/dairelerimiz birebir aynısı olup sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük olduğu v.b. gibi bahaneler kabul edilemez ve ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumlu tutulamaz.

 

15) Müşteriyi akrep, böcek sokması, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sorumlu tutulamaz.

 

16) Cenaze, ölüm, düğün, sağlık problemi, kaza veya kamu veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu söz konusu değildir. Müşteri yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup bu vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde ‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ ‘’Zehra Villas’’ sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

 

İHTİLAFLAR -19-

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Kaş İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

 

VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ "‘’Nokta World İnşaat Turizm Ve Ticaret LTD.ŞTİ YE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMI TALEP ETME HAKKI VERİR.